praca

Czy praca w Żywcu jest? Bez dwóch zdań – tak! Nie ma jej może aż tyle, ile w Łodzi, Poznaniu albo Katowicach, ale mimo tego jest jej na tyle dużo, by każdy ją dla siebie znalazł, a jeszcze do tego był zadowolony ze swojej nowej zdobyczy. W Żywcu da się pracować w różnych sektorach, gałęziach przemysłu i licznych specjalizacjach. Niekoniecznie nawet tych związanych z turystyką. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie takie poszukiwania pracy opłaca się przeprowadzać, by od samego początku przynosiły one odpowiednie skutki i doprowadziły do otrzymania licznych zaproszeń na rozmowy o pracę.

Praktyczne metody szukania pracy

Różne są natomiast drogi, jakimi możesz podążyć, by tę pracę znaleźć. Możesz od razu pod wpływem chwili pójść do Urzędu Pracy i w nim pozostawić swoje CV, by następnie otrzymywać zaproszenia na różne spotkania, wykłady czy staże, ale możesz też wziąć sprawy w swoje ręce i postawić na poszukania zupełnie samodzielnie, przeprowadzane chociażby przy użyciu Internetu. Każda droga ma swoje wyboje. Warto więc podążać różnymi ścieżkami i w razie czego je zmieniać, zamiast uparcie tkwić w pierwotnie obranej metodzie poszukiwań, która nie daje już żadnych efektów.

1 – szukaj przez Internet

W tym momencie, gdy człowiek chce lub musi coś znaleźć, w pierwszej kolejności szuka tego właśnie przez Internet. Skorzystaj z opcji, jakie daje ci wirtualna sieć. Powinieneś aktywnie sięgać po te różne dobrodziejstwa Internetu, za sprawą których zaczniesz natrafiać na najlepsze oferty pracy w Żywcu i będzie je znajdywać w ekspresowym tempie, oszczędzając czas na chodzeniu po urzędach i innych stacjonarnych placówkach. Szukanie pracy z pomocą sieci zawsze jest dobrym pomysłem. Ta jedna z popularniejszych metod poszukiwań ma sporo atutów, o których sam się przekonasz, gdy tylko zaczniesz z niej korzystać.

Zrób to jednak mądrze. Najlepiej wybierz sobie jeden taki popularniejszy portal z ogłoszeniami i póki co ogranicz się do szukania i przeglądania ofert pracy publikowanych wyłącznie na nim, by nie tracić czasu na wertowanie innych stron, które w większości przypadków i tak będą skupiać podobne ogłoszenia z drobnymi wyjątkami. Ustal lokalizację i kliknij przycisk “szukaj”. Możesz też ustalić dodatkowe kryteria poszukiwania, jeżeli tylko masz na to ochotę i wiesz, jak ta twoja przyszła praca w Żywcu powinna wyglądać. Czasami niektóre strony pozwalają nawet na stworzenie swojego pracowniczego profilu, który uzupełniasz informacjami na swój temat – podstawowymi danymi osobowymi, ale też danymi na temat twoich kompetencji, umiejętności, znajomości języków obcych oraz zainteresowań. Profil uzupełniasz na sam koniec zdjęciem w dobrej rozdzielczości i dodajesz do niego dane kontaktowe. Czasami możesz też umieścić w nim od razu CV, a bywa że i list motywacyjny. Potem, gdy widzisz jakiekolwiek ciekawsze ogłoszenie o pracy, bardzo szybko możesz na nie odpowiedzieć, wrzucając link do swojego profilu, załączając CV i umieszczając w wiadomości wyłącznie kilka zdań od siebie, kierowanych bezpośrednio do tego konkretnego pracodawcy.

Ale oczywiście im więcej aplikacji złożysz, tym większe będą twoje szanse na dobre zarobki w Żywcu. Nie próbuj wysyłać odpowiedzi wyłącznie do jednego pracodawcy i później czekać na to, aż on jakoś zareaguje na twoją wiadomość. W tym czasie, w którym rzeczywiście będziesz na tę reakcję czekać, możesz przecież zająć się przeglądaniem pozostałych ogłoszeń, a nóż widelec natrafisz znów na coś ciekawego, a może nawet jeszcze bardziej atrakcyjnego. To normalne, że osoba, która szuka pracy, każdego dnia wysyła przynajmniej kilka swoich zgłoszeń. Możesz ich wysyłać jeszcze więcej, o ile tylko masz czas na to, by później w razie czego brać udział w tych wszystkich rozmowach i procesach rekrutacyjnych, do których zostaniesz zaproszony.

2 – szukaj bezpośrednio u pracodawców

Czasami nawet lepiej postrzegane jest natomiast samodzielne składanie osobistych wizyt w różnych miejscach. Jeżeli wiesz, w jakiej firmie chcesz pracować, nic nie stoi na przeszkodzie, byś sam się do niej przeszedł. Pamiętaj tylko, że akurat do takich poszukiwań pracy trzeba się jednak przygotować. Nie ma sensu tracić czasu na zaglądanie wyłącznie do jednej siedziby jakiejś firmy, dlatego dobrze by było, gdybyś zdołał przygotować sobie listę złożoną z przynajmniej kilku bądź kilkunastu różnych firm, u których chciałbyś złożyć aplikacje. Wydrukuj CV i powiel je odpowiednią ilość razy. Dla tych pracodawców, na których najbardziej ci zależy, możesz też przygotować oddzielne listy motywacyjne. Następnie stwórz takie pliki dokumentów złożone z życiorysu i listu motywacyjnego. Zacznij chodzić po siedzibach firmowych i roznosić swoje aplikacje, pozostawiając w nich także swój numer telefonu bądź adres e-mail.

Rynek pracy w Żywcu jest na szczęście na tyle duży, że każdy, kto tylko zechce, będzie mógł znaleźć w nim dla siebie stałe miejsce. Ty też możesz to uczynić, a z pomocą powyższych metod stanie się to całkiem łatwe. Być może już za kilka miesięcy będziesz w stanie pochwalić się świetnym etatem właśnie w Żywcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here