konsolidacja chwilówek

Kiedy wiele długów od różnych wierzycieli zaczyna wyczerpywać Twoje oszczędności i rujnować Twoje finanse, konsolidacja chwilówek może być jedynym rozwiązaniem. Czytaj dalej, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak konsolidacja chwilówek  może pomóc Ci uwolnić się od długów.

Różnica między dobrym długiem a złym długiem

Warto wiedzieć, jak odróżnić dobry dług od złego. Zgadza się, nie każdy dług jest szkodliwy dla twoich finansów, szkodzi tylko wtedy, gdy pozwolisz mu stać się nie do opanowania, co może być łatwiejsze, niż mogłoby się początkowo wydawać. Omówmy jednak dwa rodzaje zadłużenia, aby mieć lepszy pomysł, jak uniknąć tej sytuacji, gdy konsolidacja chwilówek zdaje się być jedynym wyjściem.

Dobry dług

Większość rodzajów długów może w rzeczywistości być korzystna dla twojego kredytu i finansów, jeśli traktuje się je z odpowiedzialnym podejściem. Na przykład kredyt hipoteczny może być wielkim długiem do zaciągnięcia – ponieważ pozwala na zakup domu bez konieczności płacenia setek tysięcy złotych z kieszeni. Im bardziej odpowiedzialnej (zgodnie z harmonogramem) spłaty kredytu hipotecznego dokonasz, tym szybciej staniesz się właścicielem domu. Ponadto każda spłata kredytu hipotecznego jest zgłaszana do biur kredytowych przez Twojego wierzyciela. Te dobre płatności podnoszą następnie twoją zdolność kredytową, ułatwiając zatwierdzenie produktów kredytowych o uczciwych stopach procentowych.

Ten sam efekt można uzyskać w przypadku kart kredytowych, linii kredytowych, pożyczek osobistych lub dowolnego innego produktu kredytowego. Dobre płatności to dobry kredyt.  Odpowiedzialny dług to dobry dług.

Zły dług

Niestety, te same rodzaje długów mogą być również szkodliwe dla Twojego kredytu i finansów, jeśli są obsługiwane nieodpowiedzialnie. Na przykład kredyt hipoteczny, który początkowo pomagał ci stać na dom, może być bardzo szkodliwy, jeśli pozwolisz, aby twoje płatności wyprzedziły cię i zaczniesz spłacać z jakiegokolwiek powodu. Spóźniona lub niespłacona spłata kredytu hipotecznego nie tylko szkodzi Twojej zdolności kredytowej, ale dług spowodowany spóźnionymi karami i rosnącymi odsetkami obciąża również Twoje finanse. Jeśli zalegasz ze spłatą przez zbyt długi czas, Twój wierzyciel może nawet przejąć Twój dom.

Każdy inny produkt finansowy może mieć podobny efekt. Nadużywanie kart kredytowych może prowadzić do zadłużenia konsumentów. Brak spłaty chwilówek może prowadzić do zadłużenia kredytowego, co skutkuje tymi samymi rodzajami kar za opóźnienie i podwyżkami stóp procentowych. Nieodpowiedzialny dług to zatem dług nieściągalny, a konsolidacja chwilówek może stać się jedynym ratunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here