Pożyczka oddłużeniowa - co i jak?

Każdy z nas może znaleźć się w dużym kłopocie finansowym, takim jakim jest spirala zadłużeń, ludzie zaciągają kolejne długi, żeby spłacić poprzednie i dać sobie na moment wytchnienie, ale w rzeczywistości sytuacja z każdym nowym zadłużeń jest coraz to większa, tylko przedłużamy nieuniknione. Na ratunek w takim momencie przychodzą pożyczki oddłużeniowe, tak zwane kredyty konsolidacyjne, pozwalające połączyć wszystkie zadłużenia w jedną całość, spłaca je i pozwala na oddanie zapożyczonych pieniędzy w dogodnych dla klienta ratach.

Jakie warunki spełnić, aby uzyskać pożyczkę oddłużeniową?

Odpowiedni wiek, ważny dowód osobisty, bieżący numer telefonu, konto w banku, stałe miejsce zamieszkania, obywatelstwo i comiesięczne wynagrodzenie.

Kiedy najlepiej skorzystać z pożyczki oddłużeniowej?

Z pożyczki oddłużeniowej najlepiej będzie skorzystać, kiedy ilość pożyczek przekroczy nasze możliwości finansowe, należy wtedy działać jak najprędzej, żeby nie dostać się do rejestru dłużników co może utrudnić lub wręcz uniemożliwić staranie się o jakikolwiek kredyt konsolidacyjny.

Czy będąc wpisanym w rejestrach dłużników mam możliwość otrzymania takiej pożyczki?

Jeśli znajdujemy się w sytuacji, gdzie jesteśmy wpisani do kilku rejestrów dłużników, to raczej niemożliwym będzie znalezienie firmy który udzieli nam takiego kredytu. Wtedy pozostaje jedynie spłacanie zadłużeń na własną rękę, pożyczka od najbliższych bądź ukierunkowanie się ku upadłości konsumenckiej

Gdzie szukać pożyczek oddłużeniowych?

W dobie pożyczek przez internet nie ma najmniejszego problemu, żeby znaleźć odpowiednią dla siebie firmę, która zajmuje się konsolidacją kredytów. Ogłoszenia takich firm można już zaobserwować prawie wszędzie, reklamują się w telewizji, radiu, tablicach informacyjnych czy w internecie. Każdy z nas spotkał się z taką reklamą, można być tego nieświadomym, ale z pewnością widzieliśmy nie jednokrotnie jak takie firmy się ogłaszają.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się konsolidacją długów?

To jest zależne od tego, jaką kwotę potrzebujemy skonsolidować, niektóre firmy pozwalają na konsolidację wyłącznie do kilkunastu tysięcy złotych. Więc jak można zaobserwować, pierwszym czynnikiem jest wysokość naszego zadłużenia. Następnie należy zwrócić uwagę na oprocentowanie takiego kredytu, w skrócie, szukajmy tam gdzie najtaniej.

Czy dostanę jakieś pieniądze na konto bankowe?

Tak, biorąc taki kredyt mimo spłaty zadłużenia niewielka część pieniędzy jest dostarczana na nasze konto, przykładowo przy zadłużeniu 10000 zł, bierzemy kredyt konsolidacyjny który spłaca zobowiązania w wyznaczonych firmach na pełną kwotę 10000 zł i oprócz tego dostajemy dla przykładu 2000 zł na nasze konto bankowe.

Warto skorzystać z ogólnodostępnych rankingów takich firm, dzięki takim rankingom jesteśmy na bieżąco z aktualnościami owych instytucji i możemy wybrać dla siebie odpowiednią ofertę. Dzięki rankingom może również zobaczyć jak daną firmę oceniają osoby które miały z nią w przeszłości styczność. Mimo tego że w przypadku pętli zadłużeń należy działać stosunkowo szybko co do podjęcia decyzji o pożyczce oddłużeniowej, to zawsze warto dać sobie kilka dni na znalezienie odpowiedniej dla siebie oferty i nie działać pod wpływem stresu i emocji.

Można także w trakcie ciężkiej sytuacji finansowej skorzystać z darmowych porad prawników, którzy z pewnością pomogą przeprowadzić nas przez to w miarę swobodnie i bez zbędnego gubienia się w tym wszystkim.

Najważniejszą zasadą we wszystkich pożyczkach jest pożyczanie z otwartą głową, żeby nie doprowadzać się do spirali zadłużeń, w której będziemy musieli szukać dodatkowych rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że długi to ogromna presja ze strony wierzycieli, jako dłużnik możemy czuć się niemal szczuci przez firmy windykacyjne, dlatego najlepiej jest unikać sytuacji w których dochodzi do niemożności spłaty zobowiązania, ale jak już taka sytuacja się wydarzy, to sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny może okazać się dla nas wybawieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here