Konto bankowe bez opłat

Wybierając bank, w którym chcemy otworzyć rachunek osobisty lub firmowy, musimy wziąć pod uwagę to, co jest dla nas najbardziej istotne. Wysokość oprocentowania środków na rachunku, liczba dostępnych bankomatów albo darmowe przelewy – to tylko niektóre z opcji, które możemy brać pod uwagę. Warto jednak mieć na uwadze to, czy założenie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, ponieważ w innym przypadku, może nas to sporo kosztować.

Konto bankowe bez opłat

Złota zasada mówi, że skoro można coś mieć za darmo, to warto z tej możliwości skorzystać, zamiast przepłacać. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy może być konto bankowe bez opłat. W niektórych bankach już samo otwarcie rachunku może nas kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Dlatego wybierając bank, w którym otworzymy nasze konto, zwróćmy uwagę na opłaty początkowe. Czasem może się okazać, że konto zakładane samodzielnie przez internet będzie zwolnione z opłaty początkowej, której nie unikniemy dokonując otwarcia rachunku w placówce banku. Aby uniknąć tego typu problemów przy zakładaniu konta, należy dokładnie poznać warunki banku, przed otworzeniem nowego rachunku. Jednak często konto bankowe bez opłat jest faktycznie zwolnione z opłaty za otworzenie rachunku, ponieważ banki w ten sposób chcą przyciągnąć nowych klientów i zainteresować ich swoją ofertą. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że zadowolony klient zostanie z bankiem na dłużej, a w dodatku będzie go chętnie polecać członkom swojej rodziny, znajomym i przyjaciołom. W ten sposób zadowolenie jednego klienta może się przerodzić w pozyskanie przez bank kolejnych osób, które otworzą rachunki, a następnie sami będą polecać ten bank swoim znajomym.

Opłaty za prowadzenie rachunku

Konto bankowe bez opłat pozwoli zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, które w innym przypadku musielibyśmy ponieść w ramach prowadzenia rachunku przez bank. Dzięki temu, że nie ma opłat za samodzielne dokonywanie przelewów przez internet, nie musimy się obawiać wysokich opłat przy tego typu transakcjach. Za każdym razem kiedy zlecamy przelew przez internet, płacimy w ten sposób za zakupy w sklepach internetowych albo wysyłamy pieniądze na rachunek bliskiej osoby, unikamy opłat, które niekiedy mogą występować w innych bankach. Jeśli przyjąć, że jeden taki przelew kosztowałby nas złotówkę, to przy wykonywaniu kilku czy kilkunastu przelewów tygodniowo, pod koniec miesiąca okazałoby się, że musimy zapłacić za nie kilkadziesiąt złotych! Konto bankowe bez opłat jest w takim przypadku nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także świetnym sposobem na oszczędzanie naszych pieniędzy. W wielu bankach są także opłaty za samo prowadzenie rachunku, które mogą wynosić kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, dlatego zawsze lepiej jest upewnić się wcześniej, że nasze konto będzie zwolnione z tych opłat. Wybierając konto bankowe bez opłat możemy zatem śmiało przyjąć, że dzięki niemu oszczędzamy dużo pieniędzy, które możemy wydać na coś innego niż opłaty bankowe.

Konto bankowe bez opłat za kartę

Zazwyczaj od razu przy zakładaniu nowego rachunku bankowego, otrzymujemy do niego kartę kredytową lub debetową. Niestety w wielu bankach wiąże się to z dodatkowymi opłatami, dlatego musimy o tym pamiętać i upewnić się, że nie będziemy musieli płacić za posiadanie karty. Opłata początkowa za wydanie karty często zraża potencjalnych klientów do korzystania z danego rachunku, dlatego banki często organizują promocje, w których kartę można dostać za darmo. Warto jednak pamiętać o tym, że banki mogą naliczać opłaty miesięczne za posiadaną przez nas kartę. Konto bankowe bez opłat pomoże nam zaoszczędzić i tym razem – poprzez zwolnienie z opłaty za kartę. Należy jednak zapoznać się dokładnie z warunkami, bo mogą one się różnić w zależności od wybranego przez nas banku, a nawet od tego, jaki rachunek otworzymy. Może być na przykład tak, że nie poniesiemy opłaty za kartę, którą będziemy regularnie używać, czyli dokonywać nią co najmniej pięciu transakcji miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here