Kredyt samochodowy - jaki wybrać?

Bez samochodów nasze życie byłoby znacznie trudniejsze. Nie moglibyśmy tak swobodnie się przemieszczać i zostalibyśmy zmuszeni do ciągłego korzystania z publicznych środków transportu, których w większości przypadków szczerze nienawidzimy. Oczywiście te zalety posiadania własnego auta są nam bardzo dobrze znane, dlatego kierują się nimi, zazwyczaj już na kilka miesięcy przed osiemnastymi urodzinami zapisujemy się do szkoły jazdy i zaczynamy uczyć się obsługi pojazdów. Później udajemy się na egzaminy praktyczne i teoretyczne, prędzej czy później pomyślnie przez nie przechodzimy, by ostatecznie móc otrzymać swoje własne prawo jazdy, uprawniające nas do poruszania się po drogach samochodami osobowymi. To pierwsze auto zawsze daje nam największą radość. Nawet teraz czujemy do niego ogromny sentyment, ale skoro od niedawna musimy je naprawiać dosłownie co miesiąc, uznajemy, że nadszedł czas na to, by wymienić je jednak na lepszy i nowszy model. Po sprawdzeniu stanu swojego konta nie jesteśmy jednak przekonani, czy możemy sobie na to pozwolić, zwłaszcza że nie zamierzamy kupować kolejnych aut używanych, a tym razem pragniemy wyjechać z modnego salonu w nowiutkim i pięknie pachnącym pojeździe. Kredyt samochodowy porównanie to coś takiego, co teraz powinniśmy sprawdzić. Dzięki niemu uda nam się wybrać tą najlepszą pożyczkę na samochód – a skoro rzeczywiście potrzebujemy auta i nie mamy na nie pieniędzy, bez niej raczej się nie obejdziemy.

Skoro do tej pory jakoś tam (lepiej lub gorzej) radziliśmy sobie ze swoim starym pierwszym samochodem, kredyty na auto w ogóle nas nie interesowały. Nawet na nie nie patrzyliśmy i nie dowiadywaliśmy się, na czym one polegają i w jakich sytuacjach nam przysługują. Sytuacja zmusiła nas jednak do tego, by te braki w wiedzy na temat kredytów jak najszybciej uzupełnić. Nie chcemy sięgać przecież po kota w worku. Nie chcemy korzystać z pierwszej lepszej usługi najpopularniejszego banku, wiedząc, że zwykle te najmocniej reklamowane w telewizji i gazetach dla nas samych są jednak najgorsze. Taki sposób myślenia jest oczywiście bardzo dobry, bo pozwoli nam uniknąć licznych kłopotów będących częstym następstwem brania niewłaściwie dopasowanych do sytuacji kredytów. Najpierw sprawdźmy więc, kto może w ogóle zaproponować nam takie pieniądze na zakup nowego auta. Wbrew pozorom tych instytucji nie ma zbyt wiele. Tylko nieliczne z naszych funkcjonujących w Polsce banków posiadają w swoich ofertach usług specjalistyczne kredyty na samochód. Teoretycznie moglibyśmy też wybrać zwykły kredyt gotówkowy, czyli zdobyć takie pieniądze, które potem przeznaczamy na dowolny wybrany przez siebie cel, ale jednak typowa pożyczka na samochód zapewni nam w tej sytuacji korzystniejsze warunki.

Na czym polega więc ten typowy kredyt na samochód? Po jego wzięciu zobowiązujemy się oczywiście (jak w przypadku każdej innej pożyczki) do regularnego opłacania wyznaczonych rat. Musimy to robić w terminie. W przeciwnym wypadku liczmy się z niemiłymi konsekwencjami naszego zapominalstwa i bagatelizowania tak ważnych spraw formalnych. Kredyty na samochód nie są jakoś specjalnie duże, ale możemy je potraktować jak wkład do naszego własnego kapitału. Zanim więc po taką pożyczkę w ogóle sięgniemy, określmy swój końcowy cel. Wybierzmy taki samochód, jaki rzeczywiście chcielibyśmy zakupić. Przepatrzmy propozycje różnych salonów motoryzacyjnych, zwracając się również w stronę internetowych aukcji, by koniec końców wytypować ten jeden wymarzony model samochodu i od razu też dowiedzieć się, ile przyszłoby nam za niego zapłacić. Teraz od wyznaczonej ceny odejmujemy swój własny kapitał. Ustalamy, jaką cześć budżetu możemy przeznaczyć na ten niezbędny wydatek i to właśnie o nią pomniejszamy koszty zakupu nowego auta. Suma, która nam wtedy pozostanie, wyznaczy nam wartość potrzebnego nam kredytu. Teraz już przynajmniej wiemy, o jaką pożyczkę powinniśmy się starać, dlatego możemy na spokojnie sprawdzić sobie kredyt samochodowy porównanie, by zapoznać się z ofertami banków, które pomogą nam zrealizować cały plan.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłaca minimalna
Następny artykułPraca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here