Kredyt hipoteczny dla firm

Prowadzenie własnej działalność gospodarczej to duże wyzwanie, gdyż już sama rejestracja lub dobór formy opodatkowania wiąże się z potrzebą przeprowadzenia szeregu formalności. Pozytywne przejście przez pełny mechanizm otwarcia przedsiębiorstwa nie oznacza jeszcze sukcesu oraz powodzenia firmy na rynku, lecz jest ogromnym krokiem w kierunku ustabilizowania dochodów oraz stałych wpływów na konto. Osoby wykonujące działalność gospodarczą mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny dla firm, lecz wymaga to skompletowania potrzebnych zaświadczeń oraz przestrzegania paru warunków.

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza
Wedle specjalistów najłatwiej o kredyt hipoteczny jest tym konsumentom, jacy zatrudnieni są na bazie umowy o pracę na czas nieokreślony oraz opcjonalnie na czas określony. W ubiegłych latach strategia banków uległa jednakże dużym przeobrażeniom – część z nich dopasowała ofertę do przekształcających się warunków ekonomicznych oraz zapewnia zaciągnięcie takiego zobowiązania także tym konsumentom, jacy zatrudnieni są na bazie elastycznych umów cywilnoprawnych.

Działalność gospodarcza a zdolność kredytowa
Żeby obliczyć zdolność kredytową przedsiębiorcy banki rzetelnie sprawdzają sytuację finansową firmy. Ogromne znaczenie mają dokumenty, jakie przedstawiają przepływ finansowy pomiędzy firmą i podmiotami publicznymi (rozliczenia występujące w księgach rachunkowych prowadzonych przez przedsiębiorcę). Dzięki nim specjaliści bankowi obliczają zdolność kredytową na bazie dochodu netto osiąganego przez ewentualnego kredytobiorcę przez ostatnie np. 12 miesięcy.

Kiedy mowa o zdolności kredytowej, nie można zapomnieć, iż zysk musi być trwały. Banki dobrze sprawdzają, czy na konto przedsiębiorcy co miesiąc wpływa mniej więcej taka sama kwota, a jeśli nie, to jak duże są niezgodności. Jest to o tyle istotne, iż ogromne wahania pomiędzy comiesięcznymi dochodami mogą wpłynąć na wydanie odmownej decyzji, więc oddalenie wniosku o kredyt. Specjaliści pokazują, iż różnice nie powinny być większe aniżeli 30%.

Rodzaj działalności gospodarczej a zdolność kredytowa
Nasze ustawodawstwo przewiduje wykonywanie działalności gospodarczej w obszarze rozmaitych form własności oraz kierowania, co znaczy, iż firmę możesz wykonywać samodzielnie, razem z innymi osobami w ramach rozmaitych firm czy z kontrahentami w celu wykonywania wolnego zawodu. W wypadku indywidualnej działalności gospodarczej jedynie Twoje indywidualne oraz firmowe zobowiązania oddziałują na zdolność kredytową, lecz uwaga, gdy jesteś w firmie oraz ta zaciągnęła kredyty firmowe to one również oddziałują na ocenę Twojej wiarygodności oraz możliwości punktualnego płacenia kredytu hipotecznego.

Ocena to mechanizm ciągły
Cierpliwość musi być cechą każdego prawdziwego przedsiębiorcy. Jest to wartość, jaka przydaje się także do brania kredytów dla firmy, także tych hipotecznych. Zakup nowego biura lub salonu sprzedaży wiąże się nie jedynie z kosztami oraz zagrożeniem, lecz także z długotrwałymi oraz trudnymi procesami bankowymi, jakie mogą toczyć się naprawdę długo.

Żeby uzyskać upragniony kredyt należy udać się do banku z wypełnionym pismem. Do wniosku należy także dołączyć szereg dokumentów traktujących o formie prawnej firmy, jej przedstawicielach, kondycji finansowej, zestawienia majątku lub wykazu potencjalnych zaległości w ZUS-ie oraz Urzędzie Skarbowym.

Nieruchomość istniejąca bądź kredyt na budowę?
Wbrew pozorom to podstawowa różnica, jaką należy dokładnie określić jeszcze przed rozmową z bankiem. Czy kredyt dotyczy lokalu już istniejącego lub zbudowanie nowej siedziby? Gdy nieruchomość już istnieje, to starczy przedstawić bankowi wycenę, więc operat, w jakim zawieramy informacje o lokalizacji nieruchomości, jej przeznaczeniu itd. Tymczasem w wypadku kiedy zamierzamy zbudować budynek, sytuacja wygląda trochę odmiennie. Musimy przygotować wszelkie dodatkowe dokumenty: nie tylko projekt, wycenę prac, informacje o posiadaniu gruntu itd., lecz także czas przeznaczony na budowę, łączny koszt inwestycji, okres spłacenia kredytu. Niezbędne dokumenty uzależnione są od danej sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here