Rozwody w Polsce

Niestety od wielu lat rozwody stają się coraz powszechniejsze. Miele małżeństw się rozpada. Oczywiście powody są często bardzo różne. Niezależnie jednak od powodów zawsze konieczne jest przeprowadzenie postępowania rozwodowego przed sądem.

Samo postępowanie rozwodowe może wyglądać różnie. Czasem kończy się już ono na pierwszej sprawie. Bywają jednak i takie rozwody, które trwać mogą nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego w jakich stosunkach rozstają się małżonkowie. Jeśli rozstanie przebiega w zgodzie i obie osoby chcą rozwodu bez orzekania o winie wówczas postępowanie kończy się bardzo szybko. Bywają jednak rozprawy, które kończą się bardzo dużym sporem. Mowa tu choćby o takich sytuacjach jak podział majątku lub opieka nad dziećmi. Przy takich postępowaniach rozwodowych konieczne jest wynajęcie adwokata.

Nie może być to jednak pierwszy lepszy adwokat. Musi być to prawnik z doświadczeniem pracujący w kancelarii prawnej prowadzącej sprawy rozwodowe. Takie kancelarie znaleźć można oczywiście korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać choćby frazę “prawo rodzinne – oferta kancelarii ktmh.pl” (odwiedź witrynę Kancelarii Prawnej KTMH). Pamiętać należy, aby przed wyborem kancelarii zawsze dokładnie przeczytaj jej ofertę.

Wiele osób pyta także ile kosztuje rozwód. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. I jest tak niezależnie od tego czy rozwód w Rzeszowie jest przeprowadzany czy w jakimkolwiek innym mieście. Oczywiste być musi sytuacja w której koszt kancelarii prawnej będzie inny w przypadku kiedy rozprawa rozwodowa trwać będzie jedną czy dwie rozprawy, a jeszcze inny kiedy cały proces będzie się przeciągał miesiącami. Koszt rozwodu uzależniony będzie także od tego jak duży obszar cały proces będzie obejmował. Chodzi tu np. o takie kwestie jak podział majątku lub spór o przyznanie opieki nad dziećmi. W takich przypadkach trzeba być świadomym, że koszt jaki będzie trzeba ponieść na opłacenie pracy kancelarii prawnej będzie zdecydowanie większy. Dużo też zależy od samego doświadczenia prawników. Więcej o kosztach rozwodu dowiesz się ze strony kancelarii https://ktmh.pl/ile-kosztuje-rozwod/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here