Konto za darmo

Kiedy zamierzamy otworzyć nowy rachunek bankowy, mamy kilka kwestii do rozważenia przy wyborze tego odpowiedniego. To, co jest dla nas najistotniejsze powinno zadecydować o tym, jaki rachunek otworzymy. Na przykład osoby, które w ogóle nie korzystają z bankomatów, nie będzie obchodziło to, jakie są opłaty za wypłatę gotówki, bo i tak nie będą z tego korzystały. Dlatego zanim założymy nowe konto bankowe, przemyślmy wszystko to, na czym nam najbardziej zależy. Dzięki temu podejmiemy dobrą decyzję, wybierając bank, który spełni nasze oczekiwania.

Konto za darmo

Zakładając nowy rachunek możemy brać pod uwagę oferty wielu różnych banków. Ta duża konkurencja sprawia, że banki prześcigają się w oferowaniu jak najlepszych usług. Jednym ze sposobów na pozyskanie nowych klientów jest fakt, że banki oferują konto za darmo, dzięki czemu możemy zaoszczędzić spore sumy. Założenie konta może się bowiem wiązać z opłatą, ale wybierając darmowe konto, będziemy z niej zwolnieni. Konto za darmo wiąże się często także z brakiem innych opłat, nie tylko za otwarcie nowego rachunku. Darmowe konto to także brak opłat za prowadzenie rachunku, które czasami banki pobierają co miesiąc. Zakładając nowy rachunek warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami, ponieważ możemy założyć konto za darmo i dzięki temu oszczędzić – w zależności od banku i od konkretnego rachunku, może to być nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Konto za darmo oferuje także darmowe przelewy internetowe, a to kolejny sposób na zaoszczędzenie – zwłaszcza jeśli często dokonujemy takich przelewów. Dlatego zakładając nowy rachunek bankowy powinniśmy się upewnić, że te usługi będą bezpłatne.

Darmowe karty do naszego konta

Kiedy otwieramy konto za darmo, zazwyczaj od razu dostajemy o niego kartę. Może być ona debetowa lub kredytowa – zależy to zarówno od oferty banku jak i od naszego wyboru. Jednak w wielu bankach karta do konta oznacza dodatkowe opłaty, dlatego musimy wcześniej upewnić się, czy nie będziemy musieli za nią płacić. Mówimy w tym przypadku o opłatach pobieranych przez bank co miesiąc za posiadaną przez nas kartę, które mogą wynosić od kliku do nawet kilkudziesięciu złotych. Zakładając konto za darmo sprawdźmy, czy nasza nowa karta także jest darmowa. Na szczęście może się okazać, że nie musimy ponosić opłat za kartę, w przypadku spełnienia prostych warunków. Może być na przykład tak, że karta będzie darmowa, jeśli będziemy jej regularnie używać, czyli dokonywać nią kilku transakcji miesięcznie. Przy częstym korzystaniu z karty w różnego rodzaju sklepach, z pewnością uda nam się uniknąć opłaty. Może też być tak, że dla banku nie będzie się liczyć liczba transakcji, ale kwota, jaką w danym miesiącu będziemy płacić kartą. Może to być trzysta złotych, ale może być też ponad tysiąc, dlatego wybierając kartę do rachunku upewnijmy się, że jesteśmy w stanie bezproblemowo spełnić warunki tego, aby nie ponosić opłat za kartę.

Konto za darmo bez opłat za wypłaty z bankomatów

Darmowe konto oznacza również to, że nie będziemy płacić za wypłatę gotówki z bankomatów. Osoby, które często korzystają z tego rodzaju usług, powinny mieć na uwadze warunki, jakie muszą spełnić, aby ich wypłaty nie były obciążone prowizją. Niektóre banki pobierają bowiem opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów, niezależnie od kwoty, jaką chcemy wypłacić. Konto za darmo może mieć też swoje ograniczenia – na przykład nie pobierać opłat tylko za korzystanie ze wskazanych sieci bezpłatnych bankomatów. Wtedy wypłacając pieniądze z bankomatu innej sieci, niestety i tak będziemy musieli liczyć się z dodatkową opłatą. Na szczęście nasze konto za darmo może oferować bezpłatne wypłaty z wielu bankomatów popularnych sieci, które są łatwo dostępne. Warto też znać kwotę wolną od tych opłat, ponieważ w wielu bankach są darmowe wypłaty na przykład od stu złotych, a za wypłacenie niższej kwoty musielibyśmy zapłacić. Jeśli więc często korzystamy z bankomatów, musimy wiedzieć w jakich nie poniesiemy opłaty za wypłatę, oraz od jakiej kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here