Wcześniejsza spłata kredytu - co można zyskać?

Wcześniejsza spłata kredytu może nieść za sobą wiele korzyści. Z tego względu wiele osób decyduje się na szybszy zwrot zobowiązania. Na uwagę zasługuje fakt, że bank ma obowiązek w sposób proporcjonalny obniżyć koszty kredytowania. Mowa tutaj o m.in. prowizji, ubezpieczeniu, czy też opłatach administracyjnych. Im szybciej nastąpi spłata, tym większy zwrot powinniśmy otrzymać. Niestety wiele instytucji próbuje wymigać się od wypłaty należnej gotówki.

Walka o zwrot kosztów

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie we wrześniu 2019 roku banki mają obowiązek zwrotu części kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Wielu kredytodawców próbuje jednak tego uniknąć, co oczywiście jest niezgodne z prawem. Na szczęście mamy prawo do tego, aby walczyć o gotówkę, która nam się należy. Ponadto można mieć niemal stuprocentową pewność, że będziemy stroną wygraną.

Na początku należy złożyć reklamację do banku. Istotne jest to, aby powołać się na konkretne przepisy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bank będzie chciał się porozumieć. Trzeba zaznaczyć, że instytucje, które nie stosują się do nowej ustawy mogą zostać obciążone wysoką karą finansową. Problem zaczyna się w momencie, gdy reklamacja zostanie odrzucona. Nie oznacza to jednak tego, że sprawa została zamknięta. Możemy dalej dochodzić swoich praw.

Gdzie szukać pomocy?

W przypadku braku zwrotu należnych pieniędzy warto zwrócić się do Związku Zwrotów Bankowych. Oczywiście możemy również udać się do doświadczonego prawnika, który załatwi w naszym imieniu wszelkie formalności. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu. Kancelaria Lextio w sposób profesjonalny przeprowadza cały proces, dzięki czemu gotówka zwykle wypłacana jest w ciągu kilku dni.

Jeśli dany przypadek jest bardziej złożony, to sprawa trafia na drogę sądową. Należy jednak zaznaczyć, że jest to ostateczność. Prawa konsumenta są kompleksowo chronione, a więc nieuczciwi kredytodawcy nie mogą wymigać się od respektowania przepisów prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here