Średnia krajowa

Wysokość wynagrodzeń w Polsce, wciąż jest na niskim poziomie, mimo dużego postępu gospodarczego. Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które pracują zawodowo i mają do utrzymania swoje rodziny. Nie jest jednak całkiem źle, bo w niektórych branżach pensje pozwalają na godne życie i zaspokajanie wielu potrzeb. Nieciekawą sytuacją staje się, kiedy ludzie muszą brać kredyty i mają kłopot z ich regularnym spłacaniem. Niektórzy zastanawiają się ile wynosi średnia krajowa. Warto najpierw zacząć od tego, że minimalne wynagrodzenie w Polsce w 2019 roku to kwota około 1700 zł. Czy pozwala ona utrzymać się osobie, która mieszka sama? Oczywiście wiele, zależy od miasta w którym mieszka, jakie ma mieszkanie i wielu innych czynników, kończąc na tym, w jaki sposób gospodaruje pieniędzy. Z pewnością, są osoby, które zarabiając takie kwoty, dobrze nimi gospodarują, przez co odkładają niewielkie sumy, które po jakimś czasie, dają pokaźny zysk. Warto brać z nich przykład zamiast narzekać na niskie wynagrodzenia.

Sprawa się jednak komplikuje, kiedy mamy wiele potrzeb lub jesteśmy przyzwyczajeni do wysokiego standardu życia. Nie jest łatwe nauczenie się prostego życia, kiedy mieliśmy zwyczaj jadać w restauracjach, chodzić do kina i teatru, kupować to, na co mamy ochotę i pod wpływem impulsu. Kiedy wynagrodzenie takiej osoby się zmniejsza, może ona wpaść w panikę. Warto dlatego mieć właściwy stosunek do pieniędzy i nie wydawać ich ponad miarę ale pamiętać o tym, że zawsze może ich zabraknąć. Trzeba wiedzieć, że są one naszym sługą i środkiem do wielu celów. Nie powinny być nigdy celem samym w sobie, ponieważ żadne oszczędzanie nie ma sensu, jeśli nie ma celu.

Jeśli już ktoś zarabia średnią krajową, czyli około 4 tysiące, może pozwolić sobie na wiele więcej, niż osoba z minimalnym wynagrodzeniem. Nie oznacza to jednak, że będzie bardziej zadowolona. Jeśli nie cieszy ją to, co posiada i wciąż chce więcej, może się okazać, że nigdy nie zadowoli się żadną kwotą. Prawda jest taka, że człowiek powinien mieć tyle pieniędzy za swoją pracę, żeby robić w życiu to, co sprawia mu radość. Jest wiele możliwości zarobkowania w dzisiejszych czasach i warto szukać dróg rozwoju i robić te rzeczy, które dają nam satysfakcję, najczęściej można na nich też zarabiać.

Chodzenie do kina czy na koncerty, jeżdżenie dobrym samochodem, nie jest żadnym luksusem, ale naturalną potrzebą. To przykre, że niektóre osoby mimo, ze pracują ciężko, nie mogą robić tego, czego chcą. To absurd, że nawet nie zdają sobie czasem sprawy ze swoich potrzeb, marzeń i celów, do których mogliby dążyć. Pozytywne myślenie pomaga przyciągać pieniądze. Kiedy jesteśmy negatywnie nastawieni, nic nie osiągniemy. Znacznie lepiej jest skupiać się na jasnych stronach życia, bo ciemne widzi każdy, wręcz narzucają się naszym perspektywom patrzenia.

Jaki zawód wybrać, żeby zarabiać niezłe pieniądze? Warto zastanowić się do czego mamy dryg i co nas pociąga. Zazwyczaj jest to bardzo dobra wskazówka, która nakieruje nas na możliwości zarobkowania. W następnej kolejności dobrze przemyśleć, jaką się jest osobą, czego z całą pewnością nie chce się robić. Osoby introwertyczne, dobrze odnajdą się w pracach zdalnych, które nie wymagają kontaktu z ludźmi, lub gdzie ten kontakt jest rzadki. Ekstrawertycy, którzy są żywiołowi i potrzebują energii innych ludzi do działania dobrze sprawdzają się w pracach zespołowych. Poznanie siebie wymaga świadomości emocjonalnej i poświęcenia czasu. Zrozumienie tego jest kluczowe, ponieważ niepotrzebnie możemy uważać, że jesteśmy niezaradni, że inni radzą sobie w różnych sytuacjach i różnych zawodach, a my się męczymy. Koniecznie trzeba znaleźć swoją drogę i rozwijać się tam, gdzie dobrze się czujemy. Może się okazać, że stworzymy jakieś niszowe przedsięwzięcie, na które nikt inny by nie wpadł. Nie jest to łatwe, ponieważ możliwość zaprezentowania światu swoich pomysłów jest ogromna. Umożliwia to internet i fakt, że każdy może pisać bloga czy kręcić videobloga i zarabiać na tej formie twórczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here