choreograf

Pracując jako choreograf przede wszystkim będziemy musieli wkładać w swoją pracę całe serce. Taka praca bowiem może być spełnieniem marzeń niejednej osoby. Jednak życie to nie bajka i musimy myśleć również o tym, jak zamienić nasze hobby w pracę zarobkową. Czy jako choreograf mamy szanse na otworzenie własnej działalności czy lepiej powinniśmy trzymać się etatu? Czy biznes oraz sztukę da się pogodzić? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/choreograf-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możemy znaleźć pracę na etacie?

Jako choreograf pracę na etacie znajdziemy przede wszystkim w instytucjach kultury, rozrywki oraz edukacji artystycznej. Z otwartymi ramionami przyjmą nas również samorządowe jak i państwowe domy kultury.

Twoja praca w takim miejscu będzie polegała na organizacji bieżących wydarzeń kulturalnych oraz rocznicowych. Oczywiście na początku zarobki nie będą należały do najwyższych, ale zyskujemy dość stabilna zaporę finansową. Jako pracownik na etacie będziemy mogły być spokojnie również o ubezpieczenia socjalne.

Jako choreograf etatowy nie będziemy musieli zajmować się wyłącznie opracowaniem układów tanecznych. Sporo obowiązków związanych z organizacją przedstawień oraz bieżącą działalnością instytucji spadnie właśnie w twoje ręce. To właśnie dlatego nie kiedy będziesz musiał zostawać po godzinach.

Nie będzie to jednak cały czas, ale w okresie ważnych świąt oraz przygotowań długo wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych. Etat jednak daje nam wcześniej wspomniany ubezpieczenie socjalne, emerytalne oraz zdrowotne. Jest to szczególnie istotne, kiedy pracujemy jako choreograf w dojrzałym wieku. Wówczas zdrowie oraz siły nie pozwalają już mam pracować na pełnych obrotach.

Choreograf na samozatrudnieniu

Samozatrudnienie, czyli tak zwana jednoosobowa działalność gospodarcza jest to coraz bardziej popularna forma stosowana w zawodach artystycznych. Formalnie jesteśmy wówczas firmą, z którą pracodawca nawiązuje współpracę. Kto może nawiązać taką współpracę z choreografem na zatrudnieniu? Będą to przede wszystkim duże teatry, instytucji kultury oraz media.

Podmioty takie pracują głównie zadaniowa, nad konkretnymi projektami. Pracując na takich zasadach z pewnością łatwiej będzie nam się czegoś dorobić, ponieważ będziemy się schwytali wszystkiego co wpadnie nam w ręce. Daje nam to również korzystniejsze warunki rozliczenia się ze skarbówki ją oraz nie pozbawia nas ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Jednak to właśnie na twojej głowie będzie należało pozyskiwanie klientów oraz dbanie o renomę swojego nazwiska.

Zobacz też: http://www.trenujsukces.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-choreograf/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here