Nowe rozwiązania technologiczne

Z roku na rok możemy zaobserwować jak coraz mocniej rozwija się technologia. Powstaje coraz więcej udoskonaleń, które mają pomóc człowiekowi w codziennych czynnościach. Jednym z przykładów jest zastąpienie pracownika na kasie w sklepie, na rzecz automatów samoobsługowych. Ma to zarówno swoje plusy, jak i minusy. Pracodawca jest z pewnością zadowolony, ponieważ koszty utrzymania pracowników się zmniejszają, a w kieszeni zostaje mu większy zysk. Natomiast dla drugiej strony, jest to duży kłopot, gdyż nie jest łatwo znaleźć teraz pracę w naszym kraju, w szczególności w mniejszych miastach.
Innymi przykładami zastąpienia człowieka w pracy, są choćby maszyny w magazynach, czy choćby rozwój stron i portali internetowych. Wiele firm, zamiast otwierać punkty stacjonarne, decydują się wejść z produktem bądź usługą w stu procentach do internetu i tam rozwijać swój biznes. Sklepy stacjonarne to duże koszty utrzymania. W głównej mierze pobiera je opłata za najem pomieszczenia, czynsz, czy podstawowe opłaty za media. Do tego koszt pracownika, albo i nawet kilku, ponieważ w zależności od wielkości firmy, będą oni musieli się zmieniać i pracować na różne zmiany.
Prowadzenie działań w internecie ma swoje duże korzyści. Przede wszystkim można prowadzić działalność ogólnodostępną dla wszystkich mieszkańców kraju, bądź nawet poza. Jest również brak opłat, które trzeba wliczyć za prowadzenie działalności w punkcie stacjonarnym. Potrzeba też mniej pracowników. Wiele firm podąża właśnie w tą stronę, aby móc zwiększyć sprzedaż i zmniejszyć koszta. Technologia pozwala na takie rozwiązania każdemu, kto jest otwarty na nowości. Ten tren można również zobaczyć w finansach. W telewizji można zobaczyć mnóstwo reklam z pożyczkami, bądź kredytami, które można wziąć przez internet, bez potrzeby udawania się do punku stacjonarnego. Bardzo dużo instytucji pożyczkowych w ogóle nie ma miejsc, do których można się udać, a wszystkie formalności należy załatwić w sieci, bądź skontaktować się z infolinią. Tak działają głównie firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe, czyli tak zwane chwilówki. Łatwość prowadzenia jest bardzo kusząca dla wielu przedsiębiorców, stąd można dostrzec wysyp tego typu firm w ostatnim czasie. Atrakcyjne oferty, mają przyciągnąć uwagę i zachęcić do wejścia na stronę internetową, gdzie można znaleźć pełną ofertę. W podobnym kierunku idą banki polskie. Praktycznie wszystkie drobne sprawy można sprawdzić, bądź załatwić samodzielnie w swoim panelu. Chcąc wziąć pożyczkę, kredyt, czy kartę kredytową, wszystkie formalności jest się w stanie załatwić po zalogowaniu się na stronę banku poprzez swój identyfikator. Właśnie w ten sposób banki chcą wykorzystać zmieniający się trend. Dodatkowo większość instytucji bankowych wprowadziło już swoje aplikacje mobilne. Można na nich skorzystać z opcji do przelewów, sprawdzenia stanu konta, czy choćby też złożenia dokumentów na kredyt. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ każdy może skorzystać z tej aplikacji z dowolnego miejsca na świecie, w którym ma się dostęp do internetu oraz smartfona do swojej dyspozycji. Ciekawym rozwiązaniem technologicznym jest też płatność blik, która bardzo przyśpiesza transfer pieniędzy. Można płacić nim na stronach internetowych zamiast logować się do systemu, czy choćby w sklepach, wpisując sześciocyfrowy kod z aplikacji. Bez karty do płacenia, posiadając smartfona można już robić zakupy wszędzie, gdzie dostępny jest terminal. Dzięki blikowi, można przesyłać także przelewy na numer telefonu i trwa to kilka sekund. Także nie ma blokady kilkudniowej robiąc przelew między różnymi bankami. Trwa to także kilka sekund. Jeśli w dalszym ciągu technologia będzie się dalej rozwijała w tak dynamiczny i zaskakujący dla wielu sposób, to kto wie czego możemy się spodziewać w ciągu kilku najbliższych lat. Na pewno instytucje bankowe będą musiały się prześcigać z udoskonaleniami, żeby zyskać zaufanie nowych klientów, ponieważ internet daje duży komfort wyboru, na przykład między różnymi bankami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here