Kredyt inwestycyjny

Większość firm zaczyna skromnie – od jednego biura, małej ilości pracowników i ograniczonej ilości klientów. Wraz z czasem, kiedy przychody rosną, a wraz z nimi renoma firmy, pojawia się potrzeba rozwoju, czyli na przykład zakupu kolejnego budynku bądź niezbędnych pojazdów maszyn, sprzętów i licencji.

Są to poważne wydatki, które warto ponieść, ponieważ na dłuższą metę pozwolą one firmie zarabiać jeszcze więcej, ale na które niekoniecznie firma może posiadać wystarczające oszczędności. Pojawia się w związku z tym kluczowe pytanie: skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? Popularnym rozwiązaniem, z którego skorzystało już bardzo wielu przedsiębiorców, jest kredyt inwestycyjny.

Kredyt inwestycyjny – na czym polega?

W ramach kredytu inwestycyjnego bank finansuje wskazane przez przedsiębiorcę przedsięwzięcie. Jest to kredyt celowy, a więc nie można wydać pozyskanych środków w dowolny sposób – kredytodawca będzie kredytobiorcę rozliczał z tego, jak spożytkował on pieniądze z kredytu. Za pomocą tego rodzaju zobowiązania można sfinansować szeroką gamę inwestycji, począwszy od budowy nieruchomości, przez zakup pojazdu, po wejście w posiadanie potrzebnej licencji.

Kredyty inwestycyjne są z reguły zobowiązaniami długoterminowymi, aczkolwiek wiele w tej kwestii zależy od możliwości finansowych kredytobiorcy i tego, jak szybko chce on spłacić kredyt. Okres spłaty, w zależności od zasad panujących w danym banku, sięga niekiedy nawet 20 lat. Kwota takiego kredytu może wynosić nawet kilka milionów złotych, chociaż oczywiście nie każda firma tak duży kredyt otrzyma.

Dalsze informacje na temat kredytów inwestycyjnych są dostępne pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/. Nie bez powodu te zobowiązania cieszą się sporą popularnością wśród przedsiębiorców. Są one stosunkowo wygodną i szybką formą realizowania nawet bardzo dużych inwestycji, na które firma normalnie nie mogłaby sobie pozwolić.

Warunki kredytu inwestycyjnego

Przed podjęciem decyzji w sprawie przyznania kredytu inwestycyjnego lub odrzucenia wniosku bank w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizuje sytuację finansową danej firmy. Zwróci uwagę na jej przychody i wydatki, weźmie pod lupę wysokość bieżących zobowiązań, a także historię kredytową, czyli to, czy dotychczas długi firmowe były spłacane w terminie.

Jednym z warunków przyznania kredytu inwestycyjnego może być wniesienie wkładu własnego, aczkolwiek niektóre banki są skłonne finansować nawet 100% wartości inwestycji, kredytodawca może również wymagać zabezpieczenia spłaty zobowiązania (na przykład cesji praw z polisy ubezpieczeniowej). Dodatkowo konieczne może być przygotowanie biznesplanu, w którym należy precyzyjnie opisać, jaką inwestycję chcemy przeprowadzić, w jaki sposób, dlaczego i w jaki sposób pomoże ona naszemu biznesowi.

Podsumowanie

Kredyt inwestycyjny jest niewątpliwie godnym rozważenia rozwiązaniem w sytuacji, kiedy chcielibyśmy rozwinąć firmę, ale nie stać nas na realizację wymarzonego projektu. W wyborze najlepszej oferty kredytu pomoże doświadczony pośrednik kredytowy, którego można znaleźć pod tym adresem: https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/. Z jego wsparciem kredyt będzie korzystny, szybki i bezstresowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here