program do fakturowania

Chciałbyś zrezygnować z usług księgowej i samodzielnie zająć się fakturowaniem w swojej firmie? Jest to nie tylko możliwe, ale nawet łatwiejsze, niż sądzisz. Wystarczy, że zdobędziesz na ten temat podstawową wiedzę i zaopatrzysz się w odpowiedni program. Jak jednak go wybrać?

Mała lub średnia firma? Sam możesz prowadzić księgowość!

Bez wątpienia jesteś przyzwyczajony do tego, iż w różnorodnych przedsiębiorstwach znajduje się dział księgowości, zajmujący najważniejszymi kwestiami personalnymi, a także fakturowaniem czy danymi kontrahentów. Jednak w małej lub średniej firmie, zwłaszcza takiej, która dopiero stawia pierwsze kroki na rynku, wystarczy odpowiedni program, który zastąpi księgową. W efekcie pozwoli on na ograniczenie kosztów, co na pewno będzie niezwykle istotne właśnie na pierwszym etapie rozwoju przedsiębiorstwa.

Nie wystawiałeś wcześniej faktur? Wybierz prosty program

Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z wystawianiem faktur VAT, może ci się wydawać, że jest to trudne zadanie. Aby ułatwić ci to zadanie, na stronie rafsoft.net znajduje się szereg programów, które umożliwiają fakturowanie. Ich wspólną cechą jest ta, która dla początkującego księgowego na pewno będzie ważna: są intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu niezależnie od tego, czy sam zajmiesz się fakturowaniem, czy zlecisz to jednemu ze swoich pracowników, każdy na pewno szybko nauczy się obsługi. To gwarancja, że klienci otrzymają faktury zgodne z transakcjami, na które się zdecydowali.

Wystawia wszystkie rodzaje faktur

Niemniej ważne jest, aby program, którego będziesz używał, umożliwiał ci wystawienie każdego rodzaju faktury. Dzięki temu nie spotkasz się nigdy z problemem, że akurat tej, którą chciałbyś wystawić, brakuje i musisz szukać nowego programu albo pomocy zewnętrznej księgowej.

Funkcjonalność dostosowana do ciebie

Nowoczesny program do fakturowania powinien zapewniać ci dokładnie takie funkcje, jakie są potrzebne twojej firmie. Jeśli obsługujesz zagranicznych klientów, korzystne będzie obsługiwanie różnych walut i możliwość wprowadzenia różnorodnych danych. Z kolei jeśli posiadasz wiele magazynów, powinieneś mieć możliwość zarządzania wszystkimi z poziomu jednego programu.

Niemniej istotne jest posiadanie funkcji, pozwalających na cykliczne wystawianie faktur, jeśli są one powtarzalne. Przydatne mogą też okazać się funkcje automatyczne, takie jak pobieranie danych kontrahentów z GUS-u.

Na koniec: nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Podsumowując, istnieje wiele cech, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z ostatnich, o jakich należy wspomnieć, jest bezpieczeństwo danych twoich i twoich kontrahentów. Dlatego warto zadbać o to, aby program je zapewniał, co uchroni wszystkich przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jednym z takich, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo danych, jest właśnie Faktura 2020, dostępny na stronie Rafsoftnet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here