Pożyczki ratalne i podwyżki na styczeń 2022

Wielu z nas wie o tym, że podwyżki cen gazu i energii elektrycznej przewidziane na styczeń roku 2022 są tymi bezpośrednio powiązanymi pożyczkami ratalnymi. Mowa tu konkretnie o tym, że takowe spłacają ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) obecnie przedsiębiorcy tacy jak właściciele restauracji. Spłacanie tego typu pożyczek i kredytów dodatkowo obciąża ich finansowo i co równie ważne mają oni też problemy związane z pandemią i blokowaniem gospodarki. Jeśli zaś do tego doda się te podwyżki przewidziane na rok 2022, to wychodzi na to, że przedsiębiorcy z wielu branż zapłacą podwyżki i za siebie i za odbiorców zaliczanych do wrażliwych. Tak niestety tę sprawę pojmują Polscy politycy, bo podwyżkami nie można obciążyć odbiorców wrażliwych, a spółki handlujące gazem to też i te w których znaczne udziały ma skarb państwa, czyli one też nie mogą być stratnymi na obrocie gazem lub energią elektryczną. Dlatego właśnie przedsiębiorcy muszą  zapłacić sporo i to nawet spłacający kredyty lub pożyczki ratalne. Problem tkwi tylko w tym, że wielu przedsiębiorców z branż blokowanych już pod koniec roku 2021 miało bardzo nieciekawą sytuację, jakiś ich odsetek musiał nawet wyjeżdżać na kontrakty, po to by poradzić sobie z rosnącymi kosztami.

Ratowanie się

Obecnie wielu przedsiębiorców z branż blokowanych musi się nakombinować, po to by poradzić sobie z podwyżkami na rok 2022, a konkretniej z tymi styczniowymi, które to już w lutym odbiją się na stanie portfeli wielu przedsiębiorców z naszego kraju. Idealną byłaby sytuacja, w której to każdy by zapłacił te podwyżki, ale tak się ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) nie stanie, bo odbiorcy wrażliwi zaliczani do schorowanych emerytów nie mają dodatkowego przychodu poza skromną emeryturą. Mowa tu konkretnie o tym, że sprawy socjalne wygrywają z poprawnie pojmowaną ekonomią. W aspekcie tym tkwi rzecz jasna spory błąd obecnej partii rządzącej, a błąd takowy dostrzegają głównie blokowani przedsiębiorcy, którzy to od marca roku 2020 mają na głowie spłacanie pożyczek ratalnych. Oni muszą kombinować, po to by przetrwać.

Inne istotne wzmianki

Kombinowanie powiązane z podwyżkami przewidzianymi na styczeń roku 2022 utrudnia też rosnąca inflacja, czyli spadek wartości waluty. Rzecz jasna istnieje ten rządowy program nazywany tarczą antyinflacyjną. Problem tkwi jedynie w tym, że wielu oczytanych ludzi uznaje tę tarczę za działanie symboliczne. Jednym słowem ludzie ze znaczną wiedzą w tych tematach spodziewają się tego, że ta tarcza jedynie opóźni nadejście tych gorszych czasów o jakieś kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here