pożyczka w domu klienta

Zakres dostępnych aktualnie usług finansowych jest bardzo szeroki. Można bez problemu znaleźć oferty typu pożyczki sms i pożyczki przez internet ale starszą i bardziej tradycyjną od nich formą finansowania są pożyczki w domu klienta. Pojedyncze firmy oferują pożyczki domowe na terenie całej Polski, jednak z powodzeniem można znaleźć lokalne instytucje finansowe oferujące gotówkę do domu, np: na terenie danego województwa. Dotarcie do domu indywidualnego Klienta często pozwala na oferowanie bardziej konkurencyjnych warunków pożyczki, gdyż taka firma nie musi ponosić wysokich kosztów utrzymania placówki. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pożyczki w domu?

Plusy pożyczki do domu

Największe zalety pożyczki do domu Klienta to szybka decyzja pożyczkowa oraz minimalna ilość formalności do wypełnienia. Szczególnie doceniają to osoby, dla których niezbędne procedury są skomplikowane i niezrozumiałe, osoby mające trudności z obsługą komputera, internetu, smarfona, osoby bez dostępu do konta bankowego i osoby niezmotoryzowane, dla których dotarcie do placówki bankowej jest dużym problemem. Kolejna zaleta to doradztwo pożyczkowe ze strony pracowników firmy, którzy pomogą dopasować ilość i wysokość rat do możliwości finansowych Klienta. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko niewypłacalności Pożyczkobiorcy. Ponadto pożyczki domowe pozwalają zachować dyskrecję i poufność, tak ważną dla wielu osób.

Zasady udzielania pożyczki do domu

Instytucje finansowe oferujące pożyczki domowe działają za pośrednictwem terenowych Doradców Klienta, którzy docierają do Klientów indywidualnych. Jak przebiega proces udzielania pożyczki w domu? Po pierwsze zainteresowany Klient podczas rozmowy telefonicznej przedstawia swoje potrzeby finansowe oraz oczekiwania i w zależności od warunków dostępnych w danej instytucji pożyczkowej może dojść do umówienia spotkania z przedstawicielem firmy w ustalonym miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy.

Już na pierwszej wizycie w domu Klienta następuje: weryfikacja tożsamości Klienta, uzupełnienie wniosku i oświadczeń wymaganych przez daną instytucję finansową, określenie warunków spłaty zadłużenia, podpisanie umowy pożyczkowej. Procesowanie wniosku i analiza zdolności finansowej Pożyczkobiorcy to z reguły kilka-kilkanaście minut więc decyzja o wypłacie środków może zapaść już na pierwszym spotkaniu. Pozytywnie rozpatrzony wniosek o pożyczkę oznacza wypłatę gotówki oraz przekazanie harmonogramu spłaty pożyczonych środków pieniężnych.

Jakie dokumenty są wymagane przy zaciąganiu pożyczki domowej? Podstawa to dowód osobisty, dokument potwierdzający dochody oraz poprawnie uzupełniony wniosek obowiązujący w danej firmie.

Pożyczki gotówkowe do domu Klienta to najczęściej pożyczki konsumenckie udzielane na dowolny cel i ich wysokość nie przekracza kilku tysięcy złotych. Pozwala to na pokonanie bieżących problemów finansowych przy zachowaniu niskiej raty. Są to uśrednione dane na temat pożyczek domowych i w niektórych firmach mogą delikatnie się różnić, dlatego zawsze warto dokładnie czytać umowy pożyczkowe oraz dopytywać o warunki i koszty pożyczki do domu Klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here