wynajem pracowników

Aby generować jak największy zysk z prowadzonej działalności gospodarczej, należy minimalizować koszty przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności oraz efektywności. Nie da się ukryć, że jedne z największych kosztów, jakie ponosi przedsiębiorstwo to takie, które wynika z systemów kadrowych. Zatrudnianie pracowników jest konieczne, by móc realizować podstawowe obowiązki zawodowe zgodnie z branżą, natomiast można ten proces w pełni optymalizować. Doskonałym przykładem jest leasing pracowniczy, który sprawdza się bez względu na branżę, sektor rynku czy system funkcjonowania firmy.

Kiedy warto postawić na wynajem pracowników?

Okazuje się, że nie zawsze optymalnym rozwiązaniem jest zatrudnianie pracowników na cały etat. To wręcz nieopłacalne w przypadku działalności sezonowej, kiedy firma generuje dochody jedynie w określonym czasie. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się wynajem pracowników. Agencja pośrednictwa pracy nie tylko zrealizuje rekrutację, ale dobierze też specjalistów wedle ich zawodowych kompetencji i kwalifikacji. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje kadrę profesjonalnych pracowników dokładnie wtedy, gdy ich potrzebuje. Znacznie zmniejsza to koszty kadrowe, bo nie wymaga wypłacania wynagrodzenia wtedy, gdy firma nie generuje zysków. Dokładnie taka sama sytuacja następuje w przypadku, gdy firma ma zrealizować dany, tymczasowy projekt, do którego wykonania nie posiada personelu zatrudnionego na etat.

Co mówią statystyki?

Leasing pracowniczy najczęściej kojarzy się z pracownikami fizycznymi. Rzeczywiście można potwierdzić, że wynajem takich pracowników jest realizowany najczęściej. Trendy się jednak zmieniają i o ile ogromną popularnością cieszy się dzisiaj zatrudnianie obywateli Ukrainy w ramach wynajmu pracowników na place budowy, do przemysłu czy na hale produkcyjne, tak coraz większym zainteresowaniem cieszy się też leasing pracowników, uwzględniając specjalistów różnych branż, także do prac biurowych. Tutaj wyróżnić można w szczególności sektor informatyczny, w tym grafików czy programistów, których bardzo często wynajmuje się do wykonywania tylko konkretnych projektów.

Eksperci rynku zatrudnienia potwierdzają, że leasing pracowniczy będzie zdobywał coraz większe uznanie wśród pracodawców. W takiej formy zatrudnienia cieszą się też sami pracownicy. Wykonując różne projekty, mają szansę zwiększać swoje kompetencje i zawodowe kwalifikacje, a współpracując z agencją pośrednictwa pracy, mogą liczyć na stałość zleceń i brak przestojów w generowaniu wynagrodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here