Kredyty oddłużeniowe

Kredyty oddłużeniowe, to artykuły z dziedziny finansowej, które skierowane są zwłaszcza do osób, które posiadają małą zdolność kredytową, przez co nie mogą zaciągnąć kredytu, jak również nie mają możliwości, żeby zaciągnąć jakieś inne zobowiązanie kredytowe. Założeniem tego właśnie kredytu, jest pomoc ewentualnym konsumentom, żeby mogli spłacić swoje wcześniejsze zadłużenia. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju pomocna dłoń, która została wyciągnięta do dłużnika, żeby mógł po prostu wyjść na prostą.

Czym tak naprawdę jest kredyt oddłużeniowy?
Nie jest tajemnicą fakt, że zaciąganie różnego rodzaju zobowiązań kredytowych, wiąże się ze swego rodzaju ryzykiem, dlatego też każda osoba może mieć problem z zapłaty ciążących na nich zobowiązaniach finansowych. Jeżeli nie płacimy naszych zadłużeń w terminie, to również powoduje to powstanie nieprzyjemnych i niebezpiecznych konsekwencji. Jeżeli nie mamy środków na zapłatę naszych zadłużeń, to w takim wypadku nierzadko zaczynamy brać kolejne kredyty, co może skutkować powstaniem tak zwanej spirali zadłużenia. Jeżeli jednakże znajdziemy się w takiej podbramkowej sytuacji, to na szczęście jest z niej wyjście, którym jest właśnie kredyt oddłużeniowy, którego celem jest po prostu pomoc w zapłaceniu wszelkich ciążących na nas zobowiązaniach finansowych. Mechanizm, na którym opiera się kredyt oddłużeniowy polega na tym, że dłużnik decyduje się na zaciągnięcie jednego, większego kredytu i z tych pieniędzy reguluje pozostałe zobowiązania, przez co do spłacenia ma tylko i wyłącznie jeden kredyt, który musi płacić co miesiąc.

Kredyty oddłużeniowe a kredyty konsolidacyjne
Bardzo często kredyt oddłużeniowy jest utożsamiany z kredytem konsolidacyjnym, a jest to mylne podejście, ponieważ kredyt oddłużeniowy znacząco różni się od kredytu konsolidacyjnego, jednakże nie da się zauważyć faktu, że oba te produkty finansowe mają se sobą trochę wspólnego. Omawiany kredyt oddłużeniowy, jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, aniżeli kredyt konsolidacyjny, jak również jest to rozwiązanie droższe, aczkolwiek jest to niejednokrotnie jedyne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem wielu długów, których nie mogą spłacić. Bez wątpienia oba te kredyty łączy to, że mają taki sam cel – pomóc osobom zadłużonym wyjść z długów. Jest to jednakże, tak naprawdę jedyne podobieństwo, które łączy oba produkty finansowe. Kredyt oddłużeniowy dedykowany jest przede wszystkim dla osób, które w rejestrach dłużników mają negatywną historię kredytową i nie mogą one starać się o uzyskanie kolejnego kredytu w banku, w związku z tym kredyt oddłużeniowy, raczej nie jest dostępny w bankach, zdecydowanie częściej możemy go spotkać w ofertach firm pożyczkowych. Jest to również, jak wspomniano wyżej, rozwiązanie zdecydowanie droższe, aniżeli kredyt konsolidacyjnym, a wiąże się to z tym, że firma pozabankowa, która decyduje się na udzielenie takiego właśnie kredytu, podejmuje swego rodzaju ryzyko, ponieważ nie może mieć stu procentowej pewności, że kredytobiorca będzie w stanie spłacać zaciągnięty kredyt.

Jak można otrzymać kredyt oddłużeniowy?
Nie można jednoznacznie określić, czy jest łatwo uzyskać taki właśnie kredyt, czy też nie. Wszystko zależy od danej instytucji finansowej, ponieważ każda z nich ma odmienne wymagania i inne podejście do konsumenta. Proces tenże nie jest jednak łatwy. Jeżeli konsument występuje z wnioskiem o udzielenie takiego kredytu, to następnie dana firma sprawdza dokładnie sytuację finansową danego klienta, często potrzebują one od niego wyciągu z konta bankowego, który potwierdza, że posiada on regularne wpływy na konto. Ponadto niezbędne jest zwykle, żeby konsument przedłożył specjalne zaświadczenie, które potwierdza, że regularnie płaci składki ZUS.Do tego zawsze konsument musi przedstawić danej instytucji, pełną listę wszelkich swoich zadłużeń, na której muszą być dokładnie wyszczególnieni wierzyciele, pełna kwota zadłużenia, miesięczne raty, jak również inne tego typu informacje, ważne dla firmy pozabankowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here