Handel zagraniczny studia - najważniejsze informacje

Warto tak pokierować swoim życiem, aby dać sobie na przyszłość wiele różnych opcji. Nigdy nie wiadomo, jak potoczą się wszystkie sprawy. Żaden człowiek nie ma daru przewidywania przyszłości, dlatego nie jest w stanie przygotować się na wszystkie ewentualności. A nierzadko jest tak, że nawet fach w rękach nie daje gwarancji zdobycia stałej i ciepłej posadki. Wiele jest przecież młodych ludzi po studiach, którzy bezustannie uczęszczają na kolejne rozmowy rekrutacyjne i nic z tego nie wynika. Starają się, biorą udział w kolejnych szkoleniach, a i tak nie mają szans na konkurowanie z bardziej doświadczonymi i starszymi już specjalistami, którzy z racji swojego wieku mieli więcej czasu na dopracowanie swoich umiejętności zawodowych do perfekcji. Sztuką jest zatem wybranie takiego kierunku studiów, który od samego początku stawia przed młodym człowiekiem wiele różnych dróg rozwoju. Daje mu szansę nie tylko na pracę w Polsce, ale też na podjęcie się jej w innych częściach świata, w których zarobki wyglądają dużo bardziej atrakcyjnie. Handel zagraniczny studia częściowo coś takiego właśnie umożliwia. Czy więc to właśnie ten kierunek można uznać za kierunek przyszłości?

Studia związane z handlem zagranicznym potrafią sprostać warunkom obowiązującym na współczesnym rynku pracy. A nie są one proste. Nawet od młodych ludzi, którzy dopiero co zakończyli swoją drogę edukacji, wymaga się niemalże perfekcyjnej znajomości języków obcych. Jest ona sprawdzana i weryfikowana już na pierwszym etapie rekrutacji. Potencjalny pracownik może się tego nawet nie spodziewać. Zostaje zaskoczony przez osobą przeprowadzającą rekrutację, gdy nagle ta zaczyna rozmawiać z nim po angielsku bądź niemiecku. Zapomina języka w swoich ustach i mimo iż do tej pory świetnie radził sobie z komunikacją w obcych językach, nagle w głowie czuje pustkę i niczego nie jest w stanie sobie przypomnieć. Handel zagraniczny studia w dużej mierze skupiają się natomiast na opanowywaniu zdolności językowych. Osoby na tym kierunku uczą się nie tylko języka angielskiego, ale też języka niemieckiego, który w dzisiejszych czasach okazuje się niemalże równie ważny. Oczywiście oprócz tego zdobywają typowe umiejętności kierunkowe. Dowiadują się, jak zarządzać firmami na rynku międzynarodowy i zapoznają się z warunkami panującymi na rynkach pracy w innych krajach, by później w życiu dorosłym działać na przeróżnych polach.

Samo studiowanie na kierunku handlu zagranicznego może wydawać się na pierwszy rzut oka dość trudne i ciężkie, ale w rzeczywistości edukacja w tym przypadku nie jest zbyt długa. Studia odbywają się w trybie stacjonarny. Składają się zaledwie z dwóch semestrów, a ich krótszy czas trwania zmusza do ograniczania ilości zajęć dodatkowych i często zupełnie zbędnych, których niestety nie brakuje na innych kierunkach. Handel zagraniczny jest nastawiony w głównej części na samą praktykę. Oczywiście nawet na tym kierunku zdobycie pewnej podstawowej wiedzy teoretycznej jest niezbędne, jednakże większość czasu z zajęć i lekcji poświęca się na studiowanie konkretnych przypadków. Studenci biorą aktywny udział w zajęciach warsztatowych, a ich umiejętności praktyczne są weryfikowane pod kątem ich zgodności z zasadami obowiązującymi na międzynarodowym rynku pracy. Duży nacisk kładzie się również na dostarczanie informacji dotyczących samego marketingu. Studenci zapoznają się też z prawem handlowym i uczą się, jak przeprowadzać transakcje za granicą. Ostatecznie są idealnie przygotowani do tego, by podjąć się pracy niemalże w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej.

A gdzie może zatrudnić się osoba, która ukończy handel zagraniczny studia? W jakich miejscach zdoła znaleźć dla siebie pracę, która da jej satysfakcję, spełnienie zawodowe i oprócz tego w miarę atrakcyjne zarobki? Najprawdopodobniej nie będzie to niestety praca w jednej z polskich firm. Po tak trudnych studiach najlepiej jednak zdecydować się na wyjazd za granicę i spróbować swoich sił w zupełnie innym kraju – np. w Anglii bądź w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here