Doradca kredytowy - kto to taki?

W sytuacji, gdy chcemy wziąć na siebie jakiś kredyt, mamy możliwość postępować według dwóch ścieżek – albo załatwimy go samodzielnie i narazimy się na sięgnięcie po złą ofertę banku, albo skorzystamy z pomocy doradcy kredytowego, za którą jednak będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Najczęściej wybieramy tą pierwszą opcję. Wierzmy we własne siły i mam przekonanie, że sami sobie ze wszystkim poradzimy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie nawiązywaliśmy żadnej współpracy z bankami i nie do końca wiemy, jak ona powinna prawidłowo wyglądać. A taki doradca kredytowy warszawa ma nam po prostu pomóc. To on staje się osobą pośredniczącą między nami a instytucjami pożyczkowymi, doradzają nam w różnych kwestiach i szukając dla nas najlepszych i najkorzystniejszych opcji. Mimo iż dawniej doradcy kredytowi nie cieszyli się w Polsce zbyt dobrą sławą, opinie na ich temat zaczynają się powoli zmieniać i aktualnie przeważają w nich te pozytywne. Ludzie doceniają już to, że dzięki tego rodzaju pośrednikom mogą oszczędzać swój czas i dużo szybciej i łatwiej załatwiać sprawy związane z pobieraniem kredytów. Nieraz jest bowiem tak, że niby potrzebujemy tych dodatkowych pieniędzy, ale jako że wiąże się to z przynajmniej kilkukrotnymi wizytami w siedzibach banków, mimowolnie z nich rezygnujemy, bo nasz tryb pracy nie pozwala nam na swobodne zarządzanie planem dnia. Pracujemy do późnych godzin popołudniowych, kiedy to większość banków zamyka już swoje drzwi – w tym czasie to nasz doradca może się jednak do nich wybrać i niemalże wszystko załatwić za nas.

A jak wygląda praca takiego pośrednika między klientami a bankami bądź instytucjami pożyczkowymi? Otóż osoby zyskujące tytuł doradców kredytowych mogą zdobyć zatrudnienie w większości biur doradztwa finansowego. Czasem też pracują w samych bankach, ale jednak w większości przypadków decydują się na zakładanie własnych działalności gospodarczych, by nie przynależeć do żadnej instytucji i móc zupełnie szczerze pomagać swoim klientom. Dobry doradca kredytowy warszawa właśnie w ten sposób postępuje. Nie otrzymuje pieniędzy od banków za zdobycie dla nich nowego klienta, a stara się zawsze zachować obiektywizm, by jak najlepiej doradzić swojemu usługobiorcy. Praca doradcy finansowego ściśle wiąże się zatem z samą obsługą klienta. Działające w tym sektorze zawodowym osoby mają zwykle wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, potrafią bardzo szybko złapać dobry kontakt z nieznajomymi i tak pokierować rozmową, by wyciągnąć od każdego niezbędne informacje. Umiejętnie radzą sobie nawet z przedstawicielami banków. Podczas gdy my sami często dajemy wpuścić się w maliny i obarczamy zbyt dużym zaufaniem pożyczkodawców, wierząc w ich czyste intencje, doradca kredytowy warszawa zawsze doszukuje się tego drugiego dna i nie daje się zwieść sztuczkom perswazji. Sam zresztą ma je opanowane do perfekcji. Dzięki temu udaje mu się tak przeprowadzać rozmowy z przedstawicielami banków, by koniec końców zaprezentować swojemu klientowi rzeczywiste warunki konkretnych pożyczek.

A jak wygląda sama współpraca z doradcą kredytowym? Na pierwszym spotkaniu z taką osobą wypowiada się głównie sam klient. Doradca kredytowy przeprowadza z nim dłuższy wywiad, prosząc go o odpowiedzenie na kilkanaście kluczowych pytań. Potencjalny kredytobiorca wyraża więc swoje indywidualne potrzeby. Mówi o tym, jaki kredyt najbardziej by go interesował i ile pieniędzy chciałby rzeczywiście pożyczyć. Określa także, jaka ilość i wysokość rat byłaby dla niego optymalna, aby na spokojnie poradził sobie z ich spłacaniem i by zbyt mocno tego nie odczuł. Jednym z głównych zadań doradców kredytowych jest również samodzielne ustalanie sytuacji finansowej klienta, aby przypadkiem nie zaproponować mu ostatecznie takiego kredytu, z którym on sam nie będzie w stanie sobie poradzić. Praca doradcy nie jest łatwa, ale na pewno gwarantuje klientom banków niesamowitą pomoc. Jeżeli więc uważamy się za osoby, które łatwo można oszukać, już sam ten fakt powinien nas skłonić do umówienia się na spotkanie z doradcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here