Dlaczego wybrać pojemnik KLT?

0
1224

W przemyśle czy w danej produkcji potrzebne są odpowiednie pojemniki, do których zostanie zapakowany towar lub wyprodukowane produkty. Pojemniki wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu powinny być trwałe, mocne i bardzo funkcjonalne. Dodatkowo wymiary takich skrzynek nie mogą być przypadkowe, muszą do siebie idealnie pasować by móc układać jeden pojemnik na drugim.

Pojemniki KLT

W przemyśle motoryzacyjnym najczęściej wykorzystuje się pojemniki KLT. Taki pojemnik klt idealnie nadaje się do zapakowania w nim jednostkowych części samochodowych, które nie wymagają osobnego opakowania. Części są ciężkie, a pojemnik KLT, doskonale wytrzymuje ich ciężar. Dodatkowo skrzynki te można użyć wielokrotnie, a następnie poddać recyklingowi. Wykorzystywanie takich opakowań w przemyśle jest działaniem przyjaznym naturze.

W czym wybierać?

Plastikowe opakowania, omawianego typu, spełniają wszelkie potrzebne normy i mają odpowiednie atesty. Pojemniki te wypełniają również określone wymogi stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego. Najważniejsze jest to, że ich wymiary nie odstępują od danych norm. Pojemniki nie tylko są kompatybilne ze sobą, ale także z określonym typem palet, na które najczęściej są ładowane.Wśród ogromnej oferty plastikowych opakowań tego typu skrzynki są szczególnie doceniane przez przemysł motoryzacyjny. Jednak ich zalety są tak duże, że można ich wykorzystanie spotkać i w innych gałęziach przemysłu.

Zalety pojemników

Kontenery są bardzo wytrzymałe, mocne i trwałe. Odporne na warunki pogodowe, urazy mechaniczne i promieniowanie UV. Zbyt łatwo się więc nie niszczą. Produkowane są różne typy tego rodzaju skrzyń. najbardziej popularne są pojemniki VDA-R-KLT. Ten rodzaj posiada mocne, zespolone ze sobą dno, w którym znajdują się otwory odpływowe. Przez te wszystkie zalety pojemniki są łatwe w utrzymaniu ich w czystości oraz są bardzo poręczne i wygodne, jeśli chodzi o załadunek, rozładunek czy magazynowanie.Niektóre pojemniki dodatkowo wyposażone są w pokrywy a jeszcze inne, co jest ciekawostką, mają własność przewodzenia ładunków elektrostatycznych.

Wykorzystanie

Pojemniki doskonale sprawdzają się zarówno w normalnym procesie produkcji jak i w całkowicie zautomatyzowanym. Można je pakować ręcznie i automatycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here