Jedna rata zamiast wielu – Wyjdź obronną ręką z zadłużenia

Kilka kredytów czy pożyczek to także kilka rat i różne terminy spłaty. Co miesiąc płacimy rachunki za mieszkanie, media, samochód, przedszkole czy dodatkowe lekcje. Jeśli to tego dorzucimy kilka rat kredytów, może zrobić się z tego niezły chaos. Co więcej, jedna niewysoka rata nie stanowiąca żadnego problemu, w połączeniu z kilkoma innymi, w konsekwencji może znacząco nadwyrężyć nasz domowy budżet. Szybko może okazać się wręcz, że nie jest on tak elastyczny jak z początku się nam wydawało. Oprócz opłat stałych, chyba każdego miesiąca wypływają na powierzchnię nieplanowane wydatki. Zepsuta pralka czy lodówka, podarta kurtka czy weekendowy wyjazd. Czy każdy z nas nie zna tego z autopsji? Jak więc wrócić na właściwe tory i znów zapanować nad swoimi finansami?

Jedna rata – konsolidacja zadłużenia

Oczywiście, chcąc podreperować swój domowy budżet powinniśmy zacząć od oszczędności. Jednak nie zawsze się da. Zwłaszcza gdy i tak ledwo wiążemy koniec z końcem. Kolejnym pomysłem jest znalezienie dodatkowego źródła dochodu. W dobie wszechobecnego dostępu do internetu nie jest to takie trudne. Pracować możemy chociażby bez wychodzenia z domu wypełniając płatne ankiety, pisząc teksty na zlecenia czy sprzedając rękodzieło. Świetnie sprawdzi się tu powiedzenie „chcieć to móc”, a dodatkowe parę złotych z pewnością przyda się każdemu. Jednakże i to może okazać się niewystarczające. Co jeszcze możemy zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedź jest prosta: kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie zamienić kilka długów w jeden kredyt. Jak to wygląda w praktyce? Składając wniosek o kredyt konsolidacyjny wskazujemy także to gdzie i jak wysokie długi mamy. Kredyt konsolidacyjny zaciągamy w kwocie, która pozwoli nam od ręki spłacić zadłużenie. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji nie dostajemy jednak pieniędzy do ręki. Na rzecz wskazanych we wniosku wierzycieli, nowy kredytobiorca wpłaca określone kwoty, a tym samym spłaca nasze zadłużenie. Wraz z pozytywną decyzją w sprawie kredytu konsolidacyjnego pozbywamy się naszych długów. W zamian do spłaty pozostaje nam tylko jedna rata po konsolidacji.

Co takiego przemawia na korzyść kredytu konsolidacyjnego?

Jeden kredyt i jedna rata pozwoli nam zapanować nad nadmierną ilością dokumentów i licznymi terminami spłaty, do tego każdy w innej wysokości. Jednakże to nie najważniejszy plus konsolidacji. To co przede wszystkim przesądza o jej przydatności to fakt, że pozwoli nam wyjść obronną ręką z nadmiernego zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ w banku to wydłużony okres kredytowania, sięgający nawet pona 140 miesięcy. To z kolei pozwala nam na znaczne obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania. Właśnie ten aspekt przesądza o tym, że konsolidacja da nam potrzebny oddech i znacznie odciąży nasz domowy budżet. Od teraz rata nie będzie dla nas problemem, bowiem jej wysokość zostanie dopasowana do naszej aktualnej sytuacji finansowej.

Nie czekaj dłużej i sprawdź czy kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here