Jak zacząć inwestować na giełdzie

Zacznij od zdobycia wiedzy

Kiedyś inwestowanie na giełdzie było dostępne tylko „wybranym”. Dziś jednak swoich sił mogą spróbować praktycznie wszyscy. Do osiągnięcia sukcesu na giełdzie potrzeba przede wszystkim cierpliwości, konsekwencji, gotowości do nauki i w niektórych przypadkach również odrobiny szczęścia. Od czego zatem zacząć inwestycje na giełdzie i jak wybrać odpowiedni instrument finansowy?

Podstawowym błędem popełnianym przez osoby rozpoczynające przygodę z giełdą jest rozpoczęcie inwestowania bez posiadania odpowiedniej wiedzy na temat jej funkcjonowania. Na początku powinieneś zapoznać się z podstawowymi określeniami jak np. hossa, bessa itd. oraz zrozumieć podstawowe zasady kupna i sprzedaży akcji. Bardzo ważne jest również zrozumienie podstaw zjawiska jakim jest cykl koniunkturalny. Takie informacje można znaleźć w internecie, jednak najlepiej sięgnąć po książki dla początkujących inwestorów lub skorzystać z kursów.

Bądź na bieżąco z informacjami o zmianach na rynku

Jeśli posiadasz już podstawową wiedzę o zasadach funkcjonowania rynku, powinieneś przez jakiś czas zajęć się śledzeniem sytuacji na rynku i reakcji inwestorów na niektóre nowości lub wydarzenia na świecie. W ten sposób będziesz mógł wprowadzić się w sytuację na rynku, która obowiązuje w danym momencie. Ułatwi Ci to wybór odpowiednich aktywów do pierwszych inwestycji. Warto również zapoznać się z wywiadami i książkami napisanymi przez inwestorów, którzy zdecydowali się na opisanie swoich sukcesów i porażek. W ten sposób poznasz ich sposób myślenia i dowiesz się, w jaki sposób podejść do inwestycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak inwestować na giełdzie, odwiedź stronę Saxo Bank Polska.

Zacznij od konta demo

Najlepszym sposobem na zrozumienie, jak funkcjonuje rynek poza materiałami edukacyjnymi i szkoleniami, jest praktyka. Nie zawsze warto jednak uczyć się na swoich błędach i zaczynać od inwestycji na prawdziwe pieniądze. W wielu przypadkach najefektywniejszą metodą na rozpoczęcie inwestycji będzie założenie konta demo. Zasadniczo pod względem dostępnych opcji konta demo nie różnią się niczym od kont umożliwiających inwestycje realnymi środkami. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zrozumienie, jak działają poszczególne funkcje w aplikacji wykorzystywanej do handlu akcjami oraz z jakimi wyzwaniami będziesz musieć mierzyć się na giełdzie. Jeśli już przyzwyczaisz się do konta od danego brokera i stwierdzisz, że jesteś dobrze przygotowany, możesz przejść do inwestowania prawdziwych środków. Wybierz swoją strategię inwestycyjną, trzymaj się jej i pamiętaj o kontroli emocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here