Jak rozpocząć biznes w internecie?

W internecie można zarabiać na bardzo wiele sposobów. Jednym z najprostszych jest udostępnianie linków z programów partnerskich na portalach społecznościowych. Jednak, jeżeli myślimy o zarabianiu w sieci na poważnie, to musimy zbudować własną stronę internetową. Taka strona www jest doskonałą platformą służącą do kontaktu z potencjalnym klientem i do przedstawienia mu naszej oferty. Jest ona bardzo pomocna nie tylko w przypadku prowadzenia handlu w internecie. Jeżeli prowadzimy drobną działalność usługową na przykład w zakresie budownictwa, to może okazać się, że posiadanie własnej witryny w sieci da nam bardzo dużą przewagę nad konkurencją. Niezależnie od tego, czy chcemy prowadzić działalność handlową czy usługową musimy zacząć od tego samego kroku. Jest nim wybór odpowiedniej domeny.

Adres domeny internetowej, czyli ten ciąg znaków, który wpisujemy w pasku naszej przeglądarki ma ogromne znaczenie. Powinien być wybierany rozważnie. Często od jego doboru będzie zależeć powodzenie naszego biznesu. Domena internetowa powinna być przede wszystkim jak najkrótsza. Trzeba tutaj nadmienić, że wbrew obiegowym opiniom adres strony internetowej nie ma kompletnie żadnego przełożenia na pozycję strony w wyszukiwarce Google. Dlatego możemy odpuścić sobie kombinacje składające się z kilkudziesięciu znaków oddzielonych myślnikami. Taka domena będzie wyglądać nieprofesjonalnie i będzie trudna do zapamiętania.

Gdzie tanio zarejestrować domenę internetową?

Podczas rejestracji domeny baczną uwagę powinniśmy zwrócić na koszt jej odnowienia po roku. Duży operator może kusić rejestracją darmowej domeny. Koszt odnowienia domeny u małego operatora może być nawet o połowę niższy w porównaniu z dużymi graczami rynkowymi. Dobrym przykładem jest tutaj kru.pl. Tanie domeny na kru.pl to oferta, która obejmuje nie tylko rejestrację domeny w przystępnej cenie, ale także rozsądny koszt jej odnowienia po roku.

Proces rejestracji domeny nie jest skomplikowany. Opiszemy to na przykładzie przywołanego wcześniej operatora. Rejestracja domen internetowych w kru.pl sprowadza się do wybrania adresu, podania swoich danych oraz opłacenia zamówienia. Panel konfiguracji zamówienia jest bardzo intuicyjny. Zamówić domenę może nawet osoba, która posiada minimalną wiedzę na temat funkcjonowania internetu.

Więcej: https://www.kru.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here