kurier

Planujesz wysłać ważne dokumenty lub paczkę i zastanawiasz się, który kurier będzie najlepszym wyborem? W tej branży zdecydowanie warto zaufać znanym i doświadczonym firmom, które działają na terenie całej Polski, a często również poza jej granicami. Sprawdzona marka w tym przypadku wiąże się z naprawdę wieloma korzyściami. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na usługi popularnych firm kurierskich.

Łatwość nadania i odbioru

Jedną z największych zalet dużych przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem przesyłek jest bez dwóch zdań łatwy dostęp do punktów obsługi klienta. Oficjalne oddziały DHL w Łodzi to zaledwie jedna z opcji dla mieszkańców tego miasta Niemiecka firma dodatkowo umożliwia nadanie i odebranie paczek w kilku sieciach popularnych sklepów np. Żabce lub Biedronce. Wiele znanych marek oferuje także możliwość zamówienia kuriera, dzięki czemu można nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu.

Szybkie wysyłki krajowe i zagraniczne

Nie można również nie docenić tego, że duże firmy działają globalnie. W przypadku lokalnych kurierów często przesyłkę można dostarczyć tylko na określonym obszarze np. powiatu lub województwa. W celu wysłania paczki poza Polskę można oczywiście skorzystać z Poczty Polskiej, jednak wiąże się to z przekazaniem przesyłki do zagranicznych odpowiedników. To z kolei może okazać się dość problematyczne w przypadku np. zgubienia przesyłki. Wysyłka z DHL lub FedExem będzie natomiast od początku do końca realizowana przez jedną firmę, co ma także niebagatelny wpływ na skrócenie czasu dostawy.

Atrakcyjne ceny

Najwięksi gracze na rynku usług kurierskich przeważnie mogą pochwalić się znacznie atrakcyjniejszymi cennikami. Wystarczy sprawdzić na platformie logistycznej epaka.pl koszt dostawy paczki z DHL, InPostem lub DPD, a następnie porównać oferty tych marek z cenami bardziej niszowych firm. Pojazdy znanych kurierów właściwie nigdy nie ruszają w trasę puste lub załadowane tylko w nieznacznym stopniu. To pozwala na zaoszczędzenie na benzynie i w konsekwencji daje możliwość zaoferowania klientom niższych cen.

Sprawne rozwiązywanie problemów

Doświadczone firmy kurierskie działające na wielu rynkach miały już prawdopodobnie do czynienia z każdym możliwym problemem. Ponadto zatrudniają szereg specjalistów, których zadaniem jest wypracowanie sprawnie działających mechanizmów związanych z obsługą klienta. Duże firmy dysponują również zupełnie innym budżetem i zwyczajnie mogą pozwolić sobie na wręczenie poszkodowanemu klientowi atrakcyjnej zniżki czy też wypłatę odszkodowania w celu ochrony wizerunku marki.

Szeroki wybór dodatkowych usług

W przypadku liderów branży przesyłek kurierskich w grę wchodzą ogromne pieniądze. Dlatego każda z firm stara się maksymalnie dopasować do potrzeb klienta, czego wynikiem jest prawdziwe bogactwo wyboru w kwestii dodatkowych usług. Niestandardowe rozwiązania często mogą okazać się dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów. To właśnie znani kurierzy mają najczęściej w swojej ofercie np. doręczanie przesyłek w nietypowych godzinach lub w weekendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here