Zalety ogrzewania ekogroszkiem

Ekogroszek jest, jak sama nazwa wskazuje jednym z bardziej przyjaznych środowisku materiałów opałowych dostępnych na rynku. Wiele osób ceni sobie wygodę, jaką zapewnia, dużą kaloryczność energetyczną oraz stosunkowo szybkie zwracanie się inwestycji, jaką jest instalacja pieca na ekogroszek. Dlatego dziś przyjrzymy się dokładnie wszystkim zaletom tego rozwiązania i dowiemy się, gdzie najlepiej jest zaopatrywać się w ten ekonomiczny i wysokokaloryczny materiał opałowy.

Ekologicznie i wygodnie

Pomimo tego, iż ekogroszek produkowany jest częściowo z węgla kamiennego, jest on uznawany za jeden z mniej szkodliwych rodzajów opałów. Dzieje się tak dlatego, że w jego skład wchodzą także substancje wzbogacające, a emisja siarki i gazów cieplarnianych jest na bardzo niskim poziomie. Wysoka wartość opałowa i niska wilgotność także wpływają na niską emisję substancji zanieczyszczających środowisko naturalne.

Kolejną zaletą, jaką może pochwalić się ekogroszek, jest duża wygoda związana z obsługą pieca. Większość modeli wyposażona jest w zautomatyzowane podajniki, które wraz ze zużyciem opału dostarczają do komory spalania nową jego porcję. Rozwiązanie takie uwalnia nas od uciążliwego ręcznego dokładania opału, co jest dużą zaletą zwłaszcza zimą oraz w godzinach nocnych. Dzięki podajnikom wyeliminowane zostaje ryzyko wyziębienia danego pomieszczenia spowodowane brakiem opału w piecu.

Ze względu na swoją dużą wartość energetyczną ekogroszek to także ekonomiczne paliwo. Pomieszczenia ogrzewane są szybko, a palący się opał długo oddaje ciepło. Dlatego też w dłuższej perspektywie ekogroszek jest bardziej oszczędnym rozwiązanie niż inne opały.

Tylko towar wysokiej klasy

By nasz piec działał wydajnie, a nasz dom był ciepły i przytulny należy kupować ekogroszek najwyższej jakości. Tylko taki gwarantuje wysoką kaloryczność i niską wilgotność. Wysokiej jakości surowiec charakteryzuje się niską zawartością siarki i nieznaczną emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Dobrym miejscem do zaopatrywania się w tego rodzaju opał jest nowoczesna hurtownia Bricoman.pl. Nie tylko znajduje się tam szeroki wybór ekogroszku od czołowych producentów, ale także jego ceny są bardzo atrakcyjne – sprawdź sam: https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/paliwa-do-kotlow/ekogroszek

W miejscu tym można zaopatrzyć się także we wszystkie niezbędne akcesoria do obsługi pieców, ich serwisowania oraz inne sprzęty związane z ogrzewaniem domu. Jest to także sklep oferujący materiały budowlane, narzędzia oraz artykuły potrzebne podczas remontów przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here