Sprawdź czy należy Ci się odszkodowanie za zalany dom

0
298

Zalanie domu jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele nieruchomości na Śląsku. Woda może wyrządzić ogromne szkody, zarówno w mieniu, jak i zdrowiu ludzi. Dlatego też ważne jest, aby wiedzieć, czy w takiej sytuacji należy nam się odszkodowanie.

Przede wszystkim, warto pamiętać, że odszkodowanie za zalany dom przysługuje nam tylko wtedy, gdy zalała nas woda z zewnątrz. W przypadku zalania z wewnątrz, np. z powodu awarii instalacji wodnej, nie możemy liczyć na odszkodowanie. Dlatego warto w przypadku odszkodowania Śląsk, powierzyć sprawę specjalistom: https://potrzebujesznas.pl/

Jeśli zalanie wynikło z powodzi, musimy pamiętać, że odszkodowanie w takiej sytuacji wypłacane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast, jeśli zalanie wynika z awarii sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, to odszkodowanie musi wypłacić gmina lub operator sieci.

Aby uzyskać odszkodowanie, musimy złożyć wniosek do właściwej instytucji. W przypadku powodzi, należy skontaktować się z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, który przeprowadzi oględziny i wyda decyzję o wypłacie odszkodowania. W przypadku awarii sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, należy złożyć wniosek do właściwego operatora, np. do wodociągów lub do zakładu komunalnego.

Odszkodowanie za zalany dom obejmuje zwykle naprawę zniszczeń, odtworzenie mienia oraz ewentualne koszty związane z przeprowadzką i wynajęciem mieszkania tymczasowego. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników, takich jak stopień zniszczenia, wartość mienia, czy też czas, jaki upłynął od momentu zalania.

Warto pamiętać, że w przypadku zalania domu nie powinniśmy samodzielnie podejmować żadnych działań bez uprzedniej konsultacji z fachowcem. Woda może spowodować wiele szkód, np. uszkodzić fundamenty, ściany, izolację czy też instalacje elektryczne. Dlatego też, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, powinniśmy skontaktować się z hydraulikiem, elektrykiem oraz rzeczoznawcą majątkowym, którzy dokładnie ocenią skutki zalania i oszacują wartość szkód.

Podsumowując, odszkodowanie za zalany dom jest przysługujące nam w przypadku zalania z zewnątrz. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników i może być ustalana indywidualnie dla każdego przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here